Spolek psoriatiků a atopických ekzematiků

Sami jiní, spolu silní (Alone different, together strong)

Tak přesně tohle motto (Sami jiní, spolu silní) provázelo i letošní mezinárodní týden rovnosti tváří, který proběhl 17.-21.6.2022 a nám bylo velkou ctí, že byla ke spolupráci přizvána i naše pacientská organizace SPAE.

Společně jsme se sešli na pikniku všech tváří, který se konal 20.května v Praze. FEI Week- Mezinárodní týden rovnosti tváří cílí na osvětu problematiky osob s viditelnými odlišnostmi. Tato iniciativa sdružuje pacienty s diagnózami ovlivňujícími vzhled a stav kůže, kraniofaciálními diagnózami, lidi žijící s následky popálenin, lidi s rozštěpovými vadami a cévním onemocněním. Je součástí celosvětové aliance Face Equality International, která sdružuje organizace zastupující lidi žijící s viditelnými odlišnostmi napříč světem. Členské organizace poskytují lidem s jinou tváří společně naději, že se bojuje za jejich práva napříč politikou, médii, vzděláváním, ale i v každodenním životě. Deformity obličeje, ať už vrozené, nebo nebo způsobené nějakým traumatem, jsou zanedbávanou otázkou globálních lidských práv. Členské organizace se u lidí s nimiž pracují, setkávají s potížemi se sebevědomím, šikanou, pocity  izolace, potýkáním se se zíráním odpovídáním na opakující se otázky spojené s jejich vzhledem, nízkým očekáváním ve škole, práci, na sociálních sítích. V mnoha zemích jde odlišnost ruku v ruce s chudobou, předsudky a vyloučením ze společnosti.
Jsme moc rádi, že jsme se mohli za SPAE také zúčastnit setkání v milé společnosti a těšíme se na další "Týden rovnosti" v příštím roce.
 
                  

Sami jiní, spolu silní        (Alone different, together strong)

Rovnost tváří 2022

Rovnost tváří 2022 (2).jpg
Rovnost tváří 2022 (3).jpg
Rovnost tváří 2022 (4).jpg
< Zpět

Hlavní partneři SPAE ČR

Partneři SPAE ČR