Spolek psoriatiků a atopických ekzematiků

EUROPSO - listopad 2022 /MADRID/

Po dvouleté odmlce kvůli pandemii Covid-19 se letos konala první valná hromada a členská schůze EUROPSO. Do Madridu tak na 12. listopadu byli pozváni i členové spolku SPAE z ČR.

Spolu s delegáty z Řecka, Francie, Slovinska, Nizozemska, Srbska, Slovenska byli našimi zástupci - prezident SPAE Josef Pohůnek a členka výboru SPAE Gabriela Doleželová. Hlavním tématem dne, bylo nadcházející spuštění první fáze projektu EUROPSERVATORY v květnu 2023. 
David Trigos - viceprezident EUROPSO, osvětlil všechny tři fáze projektu, jejichž celkovým cílem je : "více klinického výzkumu, lepší přístup k léčbě, zvýšení povědomí o potřebách psoriatických pacientů, dokud si každý schválený lék nenajde cestu k potřebnému pacientovi a stigma kolem této nemoci nepřestane existovat." Když mluvil o tomto zastřešujícím cíli, všem zdůraznil, že jej nelze dosáhnout bez přizvání dalších zainteresovaných organizací, aby se sladila činnost a byl větší dopad i na politiky v EU. Členové podrobně diskutovali o myšlence společné iniciativy pro boj s psoriatickým onemocněním, která byla později přijata.
Odpolední bloky byly věnovány třem workshopům :
1) Fundraising pomocí projektu EUROPSERVATORY
2) Osvěta a propagace
3) Jak zapojit více mladších lidi do organizací
Valná hromada EUROPSO provedla také volby do představenstva, do jehož nového předsednictva byla zvolena i členka našeho výboru SPAE - Gabriela Doleželová.
ღ Gratulujeme !!!  ღ
 
Co je to EUROPSO :
je Evropská federace sdružující pacienty s psoriázou. 
Byla založena v listopadu 1988  jako zastřešující organizace působící v Evropě a jako člen IFPA má úzké vazby na celosvětová psoriatická hnutí - IFPA ,, NPF,, NORDPSO,,
 

EUROPSO - listopad 2022   /MADRID/

EUROPSO 2022

EUROPSO 2022 (1).jpg
EUROPSO 2022 (2).jpg
EUROPSO 2022 (3).jpg
< Zpět

Hlavní partneři SPAE ČR

Partneři SPAE ČR